Investeerimise alal esimeste sammude astumiseks tasub koguda põhiteadmisi ja teha ettevalmistusi. Suurepäraseks infoallikaks on alustavale investorile LHV tasuta investeerimisseminarid, mis sel sügisel toimuvad veebis.
Koroonaviirusest tingitud majanduskeskkonna muutused on pannud inimesi üha rohkem homsest kaugemale mõtlema ja toonud turule uusi investoreid. 2021. aasta alguses on huvi investeerimise vastu saavutanud enneolematud mõõtmed. Hoogu on juurde andnud äsja jõustunud pensionireform, mis annab soovijatele oma pensioniraha investeerimisel senisest vabamad käed.
Suureks toeks on alustavatele investoritele olnud nii Balti börsil teenustasude kaotamine, välisväärtpaberite teenustasude alandamine kui ka tasuta toimuvad LHV investeerimisseminarid, millest võttis möödunud aastal osa ligi 7500 investeerimishuvilist. Kokku on LHV investeerimisalaseid seminare korraldanud juba üle 20 aasta.
Kuidas alustada väikeste summadega?
Kevadhooaja avab 12. jaanuaril kell 17.30 üks populaarsemaid seminare ehk „Kuidas alustada väikeste summadega. Investeerimisega alustada soovival investoril on enamasti kaks takistust: arvatakse, et puudu on nii suurtest summadest kui ka ajast. Seminaril võtame vaatluse alla just need teemad. Milliseid instrumente valida, kui investeeritavad summad ei ole suured? Mis on alustava investori peamised vead? Mis on erinevate toodete plussid ja miinused? Lisaks vaatame üle peamised infokanalid, millega iga investor peaks kursis olema. Seminar toimub nii eesti kui ka vene keeles.
LHV pensioni investeerimiskonto tutvustus
Pensionireform andis senisest laialdasemad võimalused oma pensioniraha kasvatamiseks. Veebiseminaril tutvustame uut LHV pensioni investeerimiskontot (PIK), selle võimalusi ning piiranguid. Samuti räägime üle põhilised kuupäevad, mida peaks järgima, kui tahta LHV PIK-iga sügisel iseseisvalt oma II samba varasid investeerima hakata.
Kuidas valida aktsiaid?
Veebiseminari käigus keskendume ettevõtte finantsnäitajate analüüsimisele. Fundamentaalne analüüs keskendub ettevõtte majandusnäitajate, konkurentsieeliste ning juhtkonna pädevuse hindamisele. Alustame algusest ning räägime lahti tähtsamad kasumiaruande, bilansi ja rahavoogude aruande osad. Vaatame finantstulemuste muutuste trende ning arvutame näitajaid ettevõtete näidete põhjal. Heidame pilgu ka lihtsamatele aktsiahinnast sõltuvatele suhtarvudele ja seeläbi ettevõtte väärtuse leidmisele.
Aktiivne kauplemine
Teeme ülevaate kauplemisest ning sellest, milliste piirangutega peab selle käigus arvestama erinevatel turgudel. Tutvustame kauplejate tüüpilisemaid vigu. Samuti vaatame üle instrumentide valiku, millega on võimalik lühiajaliselt tehinguid teha.
Arvestades koroonaviirusest tingitud olukorda, alustavad sügisseminarid veebikeskkonnas Zoom. Veebiseminarid aitavad vältida suuremaid kogunemisi ning annavad võimaluse osaleda kõikidel huvilistel üle Eesti, sest osalejate arv on piiramatu. Seminaridel osalemine on kõikidele tasuta