Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

II sammas

II pensionisammas on lihtsaim viis investeerida tulevikku ja koguda pensioniraha. Kogutud summa on päritav ja välja võtta saad selle endale sobival ajal. Siiski oleks mõistlik teha seda pensionieas, kuna muidu tuleb maksta 22% tulumaksu.

Ainulaadne võimalus 4 = 10

Nüüd saad ise valida, kas sinu panus on 2%, 4% või 6%, riik panustab kogumisse sotsiaalmaksu arvelt veel 4%.

Pensionifondide tootlus

Raha kontol niisama hoides jääd sa ilma võimalikust tootlusest ja raha väärtus isegi kahaneb inflatsiooni tõttu. II samba pensionifondide keskmine aastane tootlus on olnud 4,2%.

Pikaajaline kogumine

Aeg on II sambasse koguja parim sõber: igakuine väike summa on aastakümnete pärast suur. 10 aastaga koguneb praeguse keskmise palga juures 10 000 eurot, millele lisanduksid tootlus ja liitintress.

II sambaga liitumine on tasuta ja võtab aega ainult mõne minuti. Sama lihtne on hiljem fonde ka vahetada.

Too oma II sammas meile

Miks koguda LHV-s?

Parim tootlus

Meie investeerimispõhimõte on saavutada võimalikult suur pikaajaline tootlus. Viimase 20 aasta jooksul on LHV pensionifondid olnud Eesti parimate tulemustega.

Kindel juhtimine

LHV pensioniklientide vara oli paremini kaitstud eelmise suurema majanduskriisi ajal. Teeme kõik, et ka majanduse tulevased võnked mõjutaksid sääste võimalikult vähe.

Roheline tulevik

Tõime esimesena turule keskkonnasõbraliku fondi sihiga, et majandus oleks jätkusuutlikum. Oma valikuga annad panuse rohelisemasse tulevikku.

Arendame Eesti majandust

Turul olevatest pensionifondidest on LHV fondid kõige aktiivsemad Eestisse investeerijad. Meil on oma kohalik suur ja võimekas investeerimistiim.

Vali sobiv pensionifond

LHV-s on sul valida seitsme II samba pensionifondi vahel. Kas sa eelistad erinevatesse varaklassidesse investeerivaid ja hajutatud riskidega fonde (XL, L, M), suure riski ja võimalikult madalate kuludega indeksifondi (Indeks), usud maailma rohepöördesse (Roheline) või on su eesmärk raha säilitada (S, XS) – meie valikus on Sulle sobiv II samba fond igal juhul olemas. Pensionifondi valikul tuleb arvestada riskitaset ja plaanitud kogumisperioodi. Tutvu ka kõikide Eesti II samba fondide tulemustega.

Kogu pensionit seal, kus see kasvab

3 lihtsat sammu liitumiseks LHV II sambaga

  • Sisene iseteenindusse või kasuta äppi Minu Pension ja esita II samba valikuavaldus.

  • Vali sobiv pensionifond, vaheta osakud ja/või suuna maksed.

  • Ongi kõik. Tänased otsused saavad hakata Su tuleviku jaoks raha teenima.

Loe, mida arvavad teised pensionikogujad

"Puudub ajakulu, sest pank teeb investeerimistehingud ise. Vähem riski, et rahaga võib midagi väga valesti minna."

"Pensionimaksed minu palgast on olnud suhteliselt märkamatud, pole sellest rahast puudust tundnud. Pensionisambas on mul olnud ka hea tootlikkus ja rahasumma on vaid suurenenud."

"LHV-s on säästud kosunud."

"Kindel koht, maksustamise eelis, ei saa uitmõtte põhjal raha ära kulutada."

"Ei pea ise mingeid lisa-liigutusi tegema ja sinna koguneb raha automaatselt."

"Tahan tagada suurema sissetuleku pensionieaks."

"Riik lisab juurde ja hiljem võimalus valida erinevate väljamaksete vahel."

"Mugav, ei pea midagi tegema."

"Tootlikus hetkel hea."

Pensionist

VÄIDE

„Inflatsioon sööb mu raha ära“

TEGELIKKUS

Tavaliselt on pensionifondidel tootlus. Kui tootlus on positiivne, aitab see kogutut kasvatada ja tulla toime ka inflatsiooniga. Seni on Eesti pensionifondide keskmine tootlus olnud 4,2% aastas ja ületanud inflatsiooni, ent LHV pensionifondide ambitsioon ja tulemused on olnud enamat kui tubli keskmine.

VÄIDE

„Ma ei jõuagi pensionini“

TEGELIKKUS

Pensioniraha saad välja võtta endale sobival ajal, küll aga tuleb arvestada kehtiva maksukorraga. Lisaks on II sambasse kogutu päritav, kuid riigipensioni ehk I samba õigused ei ole päritavad. Keskmine eluiga on praegu Eesti meestel 74 ja naistel 82 aastat.

VÄIDE

„Pensioniiga aina tõstetakse“

TEGELIKKUS

Kui täna käiakse tööl vabatahtlikult, siis tulevikus on töötamine uus normaalsus, sest pensioniiga nihkub järjest kaugemale. Pensionireformi üks kasulikest muudatustest on raha väljavõtmise paindlikkus. Raha saad sa välja võtta igal juhul – parem on teha seda siis, kui vanus on kõrgem ja muud sissetulekud väiksemad.

VÄIDE

„Ma investeerin ise paremini“

TEGELIKKUS

Kui on head ajad, siis tundub investeerimine väga lihtne ja kõik tahaksid seda ise teha. Aga teist sellist ainulaadset süsteemi, kus riik panustab märksa rohkem kui sa ise, ei ole olemas. Kasuta ära kõik riigi pakutavad soodustusega investeerimistooted, nagu pensioni II ja III sammas, sest nii kogud sa igal juhul rohkem kui üksinda.

VÄIDE

„Tahan vähendada olemasolevaid kohustusi“

TEGELIKKUS

Raha väljavõtmine enne pensioniiga on lihtsalt liiga kulukas ja nii jätad sa end ilma ainulaadsest kogumisskeemist, millega muudad 2% oma brutopalgast 6%-ks isiklikuks pensionirahaks. Soovid võrrelda, mis oleks kasulikum: kas katta senised laenud või laenata selleks raha pangast? Kasuta arvutamiseks kalkulaatorit.

VÄIDE

„Haldustasud on liiga suured“

TEGELIKKUS

Eesti pensionifondid on tasusid 10 aastaga vähendanud ligikaudu 2,5 korda. Tasumäärad on jõudnud teiste riikide pensionisüsteemide tasemele või jäävad isegi juba alla selle. LHV haldustasud on Eesti keskmised, aga tulemused 15 aasta parimad.

VÄIDE

„Tootlus on kehv“

TEGELIKKUS

Pensioni kogumine on pikaajaline protsess ja selle aja jooksul räsivad majandust paljud kriisid. Oluline on olla võitja pikas plaanis. LHV pensioniklientide vara oli paremini kaitstud eelmise suurema majanduskriisi ajal aastail 2008–2010.

VÄIDE

„Valitsus muutub, riigikord võib muutuda“

TEGELIKKUS

2020. aasta pikad kohtuvaidlused näitasid üheselt, et II sambasse kogutu on inimese isiklik vara, mida ei saa ükskõik milline valitsus oma tahte järgi temalt ära võtta. Seni, kuni riik pakub võimalust muuta 6% oma maksurahast II samba kaudu isiklikuks pensionirahaks nii, et ise peab panustama ainult 2% brutopalgast, tasub sellest võimalusest kinni hoida. Teist nii atraktiivset investeerimislahendust ei ole olemas.

VÄIDE

„Ootamatud kulud vajavad katmist“

TEGELIKKUS

Mõistame, et elus on igasuguseid olukordi ja mõnikord on ootamatud väljaminekud hädavajalikud. Aga selleks on olemas teised kogumisvõimalused, näiteks III sammas. III sammas on üks paindlikumaid investeerimisvõimalusi, kuhu saad raha lisada sobivas summas ja välja võtta kohe, kui selleks peaks vajadus tekkima. Lisaks maksab riik III sambasse tehtud sissemaksetelt 22% tulumaksu tagasi. Loe III samba kohta lähemalt.

VÄIDE

„Lapsed on minu pensionisammas“

TEGELIKKUS

Loomulikult soovivad lapsed oma vanemaid aidata, kuid ka neil on oma kohustused ja võimalik, et nii Sa vähendad nende võimalust tulla ühel päeval oma tulevikuga paremini toime. On ju hea tunne, kui saad vanaduspõlves ise endaga hakkama.

VÄIDE

„Hoian kõik pangaasjad ühes kohas“

TEGELIKKUS

Tegelikult peaksid asjad olema ikka seal, kus neil on hea. Viimase 15 aasta tulemus on näidanud, et LHV-s on Sinu pensionil hea kasvada. Hoia oma pensionit seal, kus see kasvab tõhusamalt.

VÄIDE

„Paigutan II samba raha III sambasse“

TEGELIKKUS

Tõenäoliselt ei ole see mõistlik otsus, sest kõigepealt tuleb II sambast raha välja võttes tasuda 22% tulumaksu ning edaspidi ei saa sa arvestada ka seni II sambasse riigi lisatud sotsiaalmaksu osaga (4%). Lisaks ei saa sa II sambaga järgmise 10 aasta jooksul uuesti liituda.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Luban kõik küpsised", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon